top of page

>

Fokus Ultrason

Fokus Ultrason

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme(Fokus Ultrason )
Ameliyatsız yüz germe işlemleri arasında bulunan fokuslu ultrason yönteminde, Ultrasonik yüz ve boyun gençleştirme sırasında ultrason dalgalarını taşıyan uygulama başlığı cilde temas ettirilerek cilt ve cildin alt katmanları monitörde görüntülenir. Belirlenen uygulama alanlarında, cildin1,5, 3 mm ve 4,5 mm altına odaklanmış ses dalgaları ile bu bölgelerde kolajen üretimini uyaran ısı hasarları oluşturulur ve yeni kolajen yapımı uyarılarak güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelir.

Fokuslu Ultrason Kimlere Uygulanır?
Ultrason ile yüz gençleştirme işlemi, yüz ve çevresinde sarkmalar meydana gelen herkese yapılabilir. Ortalama 40-65 yaşlarında ciltte kolajen etkisi kendisini kaybetmeye başlar ve ciltte sarkmalar ve gevşemeler meydana gelir. Bu yaşlardan sonra yapılan işlemlerde gevşemeler fazlasıyla belirgin olduğu için 40-65 yaş grubunda daha belirgin sonuçlar alınır.

Fokuslu Ultrason Hangi Bölgelere Uygulanır?
Fokuslu ultrason ameliyatsız yüz gençleştirme işlemi;
» Kaz ayakları,
» Çene sarkmaları,
» Göz kapağı sarması,
» Gıdı sarkması,
» Yanaklardaki sarkmalar,

Kısacası yüzümüzde zamanla meydana gelen tüm sarkmalara ve kırışıklıklara uygulanıyor.

Fokuslu Ultrason Ameliyatsız Yüz Germe Seans Süresi
Ultrason ile yüz germe işlemi, uygulamanın yapıldığı bölgeye göre değişiklik gösterir. Yalnızca göz çevresine uygulanan işlem süresi ortalama 20 dakika olup, tüm yüz ve boyun çevresine uygulanan işlem süresi ortalama 45 -60 dakikayı bulur. Fokuslu ultrason ile ciltte istenilen sıkılaşmaya ve gerilmeye tek seans ile ulaşmak mümkündür.

Fokuslu Ultrason Sonuçları Ne Zaman Fark Edilmeye Başlar?
Fokuslu ultrason ile ameliyatsız yüz germe işlemi tek seanslık bir uygulama olduğu için, hemen etki etmeye başlayacaktır. Yüz germe işlemi uygulandıktan hemen sonra rejenerasyon süreci hemen başlar ve ilk andan itibaren hafif gerilme etkileri görülür. İşlemin uygulanmasından sonraki her geçirilen gün gerilme ve sıkılaşma işlemi daha iyi bir şekilde gözlemlenmeye başlanır.gözle görülür şekilde fark edilmeye, 3 ay sonrasında ise istenilen sonuçlar tam anlamıyla görülmeye başlanır. Cilt tipine göre tam sonuç alınma süresi ortalama 6 ay diyebiliriz.

Fokuslu Ultrason Ameliyatsız Yüz Germe İşlemi Kalıcılığı Ne Kadar Sürüyor?
Fokuslu ultrason yüz germe işlemi yapıldıktan hemen sonra cilde etki etmeye başlıyor ve etkisini yaklaşık 2 yıla kadar sürdürüyor.

İşlem Sonrasında Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar
Fokuslu ultrason ameliyatsız yüz germe işlemi sonrasında ciltte hafif pembelikler olabilir. Yalnız bu korkulacak veya ciltte iz bırakacak bir pembelik değildir. İşlem sonrasında cilde sakinleştirici krem uygulanır.
» İşlemden sonra güneş koruyucu ve nemlendirici kremler kullanılması gerekir.
» Sıcak duş, hamam sauna tarzında sıcak uygulama alanlarından uzak kalınmalıdır.
» İyileşme süreci boyunca ciltte hassasiyet olabilir.
» Ödemin artmaması adına birkaç gün başı yukarıda tutarak uyunması gerekir.

Foto Galeri

bottom of page