top of page

>

Pasif Jimnastik

Pasif Jimnastik

Pasif jimnastik kişinin herhangi bir güç kaybetmeden spor takviyesiyle zayıflaması ve yağ hücrelerini sıkılaştıran bir yöntemdir. Karın, kalça, bacak gibi bölgelerinizde rahatsız olduğunuz görüntülerden kurtulabilirsiniz.

Pasif jimnastik uygulamasında öncelikle vücuttaki yağ ve kas dağılımını tespit etmekte, uygulama yapılacak bölgeyi belirlemekteyiz. Sonrasında vücudunuzdaki kasları cihaz sayesinde çalıştırıp hem zayıflamanızı sağlamakta hem de kaslarınızı çalıştırmaktayız. Tamamen vücudunuzun yapısına ve size özel olarak çalıştırdığımız cihazı bölgesel zayıflamada, selülit tedavisinde, sırt ve bel ağrılarının giderilmesinde, istenmeyen göbeğin ve kolların toparlanmasında kullanmaktayız.

Merkezlerimizde uygulanan pasif jimnastik uygulamasında genellikle 4-5 seans sonra gözle görülür sonuçlar almanız mümkün.

Pasif jimnastik uygulaması diyetle desteklendiği takdirde vücutta incelme sağlamaktadır. Burada önerdiğimiz en önemli nokta uygulama süresince mutlaka spor da yapılması gerektiği ve pasif jimnastiğin doğrudan kilo vermek amacıyla tercih edilmemesidir. Çünkü pasif jimnastik vücudu sıkılaştırmak için ve yapılan diyetten sonra vücutta oluşan kilo kaybından dolayı uygulanmaktadır.

Pasif jimnastik uygulamasından sonra kişi bol bol su içmelidir. Böylece parçalanan yağlar vücuttan daha kolay bir şekilde atılmış olmaktadır.

Kullanım Alanları
» Bölgesel zayıflama
» Selülit
» Kan dolaşımını düzenleme
» Lenf drenaj
» Doğum sonrası göbek toparlanması
» Göğüs ve kolların toparlanması
» Bel ve sırt ağrılarının giderilmesi

Pasif Jimnastik (Elektroterapi) Nasıl Uygulanır?
Elektroterapi seansları ortalama 45 dakika sürmekte olup, kişi pasif jimnastik uygulamasına alınmadan önce kişinin vücut yağlarının dağılımı ve yoğunluğunun tespiti sonrasında hangi pasif jimnastik programının uygulanacağı belirlenmektedir.

bottom of page