top of page

>

Vakum Terapi

Vakum Terapi

Vakum terapi emme ve dönme aksiyonlarının birlikte kullanılarak deri ve deri altı dokulara negatif basınç uygulanması prensibine dayanan bir masaj metodudur. Uygulamaya alınan bölgelerde kan dolaşımı ve lenfatik dolaşımı arttırmakta, metabolik atıkların eliminisyonuna yardım ederek doku drenajı sağlamakta, mevcut fibroz bantları serbestleştirerek deriye esneklik kazandırmaktadır. Vakumterapi uygulaması ile deriden kasa kadar tüm cilt altı dokuların yeniden şekillendirilmesi sağlanır.

Uygulamalar 10 - 20 seans arasında değişmektedir. Tedavi tamamen ağrısız olmasının yanı sıra hastada stres azaltıcı ve rahatlatıcı etilere sahiptir. Her seansta uygulama yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Selüliti tedavi etmekle birlikte uygulanan alanlarda lokal incelmelerde sağlamaktadır. Hem estetik amaçlı hem de tedavi amaçlı birçok uygulama alanı vardır. Selülit tedavisi, vücut kontur düzeltmeleri ve lokal inceltmeler, sarkık derinin tunus ve elastikiyetini artırma, liposuction sonrası iyileşme sürecini hızlandırma ve düzensizlikleri ortadan kaldırma, diğer estetik ameliyatlar sonrası skarların yumuşatılması ve düzensizliklerin giderilmesi, cerrahi travma sonrası oluşan ödem ve lenfodem tedavisinde kullanılmaktadır.

bottom of page